Peňaženky, naša truhlica s pokladom - vec ktorú používame častejšie ako si vôbec uvedomujeme. Ako vybrať tú správnu?

Studio Session-034Peňaženka, je niečo čo má každý z nás. Predstavuje predmet dennej potreby, máme v nej uložené všetko cenné a dôležité. Peniaze, papierové i mince, platobné karty, doklady, dôležité vizitky, účtenky, kupóny, fotky najbližších, vernostné či iné kartičky. Niekto nosí v peňaženke toho veľa, niekto možno len peniaze. Dôležité je preto aby nám sedela, bola pre nás praktická a veľkosťou taká aby sa nám dobre nosila, a nehrozilo že ju niekde stratíme.

 

Na veľkosti záleží

Je dôležité aby nám peňaženka sedela ako šitá na mieru priamo pre nás. Teda ak potrebujem pri sebe nosiť všetky možné účtenky, fotky, doklady, kartičky a kupóny, mala by moja peňaženka obsahovať veľké množstvo priehradiek a priečinkov. A to kvôli prehľadnosti.                        

Nie je nič horšie ako zdržovať tú dlhú frontu za mnou pri pokladni hľadaním tej správnej vernostnej kartičky, či zľavového kupónu.      Penezenky-145   A tiež hľadať peniaze medzi množstvom účteniek a rôznych iných dôležitých papierikov. Mať v peňaženke prehľad je základ úspechu. Ak nosím prevažne malú hotovosť a platím všade platobnými kartami, či bezkontaktne nálepkou na mobilnom telefóne, vernostné kartičky mám nahrané v aplikácii, moja peňaženka by mala byť veľmi minimalistická. No nie tak malá aby sa nám ľahko stratila.

Ženy majú veľmi široký výber rôznych druhov a tipov peňaženiek, veľké, malé, hrubé, tenké no proste ako vo všetko, nepreberné množstvo. Pre pánov je výber užší, avšak nie je treba zúfať. Dnes sa už aj pánske peňaženky vyrábajú v čoraz rôznejších variáciách. Veľa mužov má ten problém, že nosia v peňaženke viac peňazí a iných vecí, než je sama schopná poňať. A tak sa potom stáva, že im vypadnú zo zadného vrecka, otvárajú sa, nedržia tvar, a rýchlo sa ničia. Aj tá najkvalitnejšia peňaženka raz tomu náporu odolá. Tu je vhodné zvoliť variantu veľkej peňaženky kde má všetko svoje miesto.

 

Farby dúhy, či decentný a nenápadný doplnok?

Fotky 18.list-615Chceme či nie, aj peňaženky, rovnako ako kabelky sú módnym doplnkom. Prezrádzajú o nás viac ako sa môže zdať. Podľa niektorých povier červená peňaženka prináša peniaze. Čo je na tom pravdy je asi na každého uvážení, každopádne, červená je energická farba a dodáva peňaženke punc najvyššej elegantnosti. Čiernou farbou človek nikdy nič nepokazí ak chce peňaženku niekomu darovať. No veľmi IN sú aj pestrofarebné peňaženky, či peňaženky s obrázkom. Pre pánov, sú vhodné kožené peňaženky, jednofarebné či maximálne dvojfarebné.

 

Ako teda vybrať tú správnu?

Musí nás zaujať na prvý pohľad, potom rozhoduje materiál. Veľmi obľúbené sú kožené peňaženky ale aj textilné či z PU materiálu. A v neposlednom rade aj cena. Mala by byť úmerná kvalite. Ak chcete peňaženku darovať, určite na nej nešetrite, aby nevyzerala lacno už na prvý pohľad, ale aby urobila radosť. Pretože, možno si to ani neuvedomujeme ale peňaženky toho s nami zažijú celkom dosť. Prejdú s nami určitú časť nášho života, určité obdobie, a na mnohé z nich máme i krásne