RFID Ochrana – ako zabrániť skimmingu

 

Skimming - takto je označované podvodné konanie, pri ktorom páchatelia skopírujú údaje z magnetického prúžku platobnej karty bez vedomia jej OPRÁVNENÉHO držiteľa. Takto získané údaje páchatelia zneužijú tým, že ich následne nahrajú na vopred pripravený nosič dát – falzifikát platobnej karty, ktorým najčastejšie býva biely plast. Ten je opatrený iba magnetickým prúžkom.01AN107006_2

 

HL-262-OrelProti tejto trestnej činnsoti môžeme svoje karty jednoducho ochrániť tým, že ich budeme nosiť v peňaženke či taške, ktorá je vybavená RFID ochrannou ultra tenkou fóliou. Táto fólia je 100 krát tenšia ako kancelársky papier a je vsunutá medzi vnútorné steny peňaženky či tašky.  

 

Takmer všetky platobné karty obsahujú  RFID  čip - Radio Frequency Identification - identifikacia na rádiovej frekvencii.10-1000x1000

Vďaka tomuto čipu môžeme ale jednoducho prísť o svoje citlivé údaje z platobných kariet, cestovných dokladov či iných čipových kariet práve na miestach, kde by to človek nečakal. V dave či v MHD, skrátka všade tam kde sa k nám páchateľ môže nepozorovane priblížiť s načítacím zariadením a ukradnúť nám naše údaje z karty. Takéto prípady sa po celom svete vyskytujú v stovkách až tisícoch prípadov denne.

Na našom eshope nájdete niekoľko druhov peňaženiek ale aj tašiek, ktoré sú touto funkciou vybavené.

Noste svoje karty v bezpečí.istockphoto-1329357047-170667a

  

   

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie