RFID Ochrana – ako zabrániť skimmingu

 

Skimming - takto je označované podvodné konanie, pri ktorom páchatelia skopírujú údaje z magnetického prúžku platobnej karty bez vedomia jej OPRÁVNENÉHO držiteľa. Takto získané údaje páchatelia zneužijú tým, že ich následne nahrajú na vopred pripravený nosič dát – falzifikát platobnej karty, ktorým najčastejšie býva biely plast. Ten je opatrený iba magnetickým prúžkom.

 

Proti tejto trestnej činnsoti môžeme svoje karty jednoducho ochrániť tým, že ich budeme nosiť v peňaženke či taške, ktorá je vybavená RFID ochrannou ultra tenkou fóliou. Táto fólia je 100 krát tenšia ako kancelársky papier a je vsunutá medzi vnútorné steny peňaženky či tašky.  

 

Takmer všetky platobné karty obsahujú  RFID  čip - Radio Frequency Identification - identifikacia na rádiovej frekvencii.

Vďaka tomuto čipu môžeme ale jednoducho prísť o svoje citlivé údaje z platobných kariet, cestovných dokladov či iných čipových kariet práve na miestach, kde by to človek nečakal. V dave či v MHD, skrátka všade tam kde sa k nám páchateľ môže nepozorovane priblížiť s načítacím zariadením a ukradnúť nám naše údaje z karty. Takéto prípady sa po celom svete vyskytujú v stovkách až tisícoch prípadov denne.

Na našom eshope nájdete niekoľko druhov peňaženiek ale aj tašiek, ktoré sú touto funkciou vybavené.

Noste svoje karty v bezpečí.istockphoto-1329357047-170667a