Typy cestovných kufrov a batohov

Cestovné kufre a batohy sa dodávajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, aby vyhovovali rôznym potrebám cestovateľov. Tu sú niektoré z najbežnejších typov:

Cestovné kufre

  • Tvrdé kufre: Vyrobené z odolných materiálov, ako je polykarbonát alebo hliník, tieto kufre poskytujú vynikajúcu ochranu vašich veíi. Sú ideálne na prepravu krehkých predmetov alebo pre tých, ktorí cestujú letecky.
  • Mäkké kufre: Vyrobené z pružných materiálov, ako je nylon alebo polyester. Tieto kufre sú ľahšie a flexibilnejšie ako tvrdé kufre. Sú vhodné pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným priestorom alebo pre tých, ktorí potrebujú kufor, ktorý sa ľahko zmestí do úložných priestorov.
  • Kufre na kolieskach: Tieto kufre sú vybavené kolieskami, ktoré uľahčujú ich prepravu. Sú ideálne pre tých, ktorí cestujú s ťažkým nákladom alebo pre tých, ktorí majú problémy s prenášaním kufra.
 

Batohy

  • Batohy na chrbát: Tieto batohy sa nosia na chrbte a sú ideálne na pešiu turistiku, kempovanie a ďalšie outdoorové aktivity. Sú navrhnuté tak, aby rozložili váhu rovnomerne a poskytli pohodlie pri nosení.
  • Batohy cez rameno: Tieto batohy sa nosia cez jedno rameno a sú vhodné pre každodenné použitie, ako je škola, práca alebo cestovanie. Sú menšie a ľahšie ako batohy na chrbát a poskytujú ľahký prístup k vašim veciam.
  • Batohy na kolieskach: Tieto batohy kombinujú pohodlie batohu s praktickosťou kufra na kolieskach. Sú ideálne pre tých, ktorí cestujú s ťažkým nákladom alebo pre tých, ktorí potrebujú batoh, ktorý sa ľahko zmestí do úložných priestorov.