Koniec éry: The Mountain ukončuje svoju činnosť po desaťročiach výroby ikonických tričiek

Dnes je smutným dňom pre fanúšikov originálneho oblečenia, pretože firma The Mountain, známa pre svoje ikonické tričká s potlačami zvierat a prírodnými motívmi, oznámila ukončenie svojej činnosti. Spoločnosť, ktorá začala svoju prevádzku v roku 1992, sa stala obľúbenou medzi milovníkmi zvierat, prírody a alternatívneho oblečenia.

The Mountain bola považovaná za priekopníka v oblasti ekologicky šetrného a eticky zodpovedného oblečenia. Firma používala vodou rozpustné farby a organické materiály vo svojich výrobných procesoch. Ich tričká boli známe pre svoju odolnosť a kvalitu potlače, ktorá zostávala živá aj po niekoľkých rokoch nosenia a prania.

Medzi najznámejšie kolekcie patrila rada "Veľká tvár zvieraťa", ktorý zahŕňal potlače obrovských zvieracích tvárí naprieč celou prednou stranou tričiek. Tieto potlače sa stali ikonickými a boli populárne ako medzi mladými, tak aj medzi staršími zákazníkmi. Ďalšie obľúbené rady zahŕňali fantasy motívy, tribálne vzory a kolekcie inšpirované chránenými druhmi.

Dôvodom ukončenia činnosti sú podľa oficiálneho vyhlásenia The Mountain ekonomické problémy a narastajúca konkurencia na trhu s alternatívnym oblečením. Spoločnosť tiež spomenula dopady pandémie COVID-19, ktoré sťažili ich prevádzku a distribúciu.

Hoci The Mountain končí, ich odkaz prežije. Ich nezabudnuteľné potlače zvierat a prírody navždy zostanú v srdciach milovníkov originálneho oblečenia. Spoločnosť vyjadrila vďačnosť všetkým svojim zákazníkom a podporovateľom, ktorí boli s nimi po celé desaťročia.

Koniec činnosti The Mountain predstavuje koniec éry, ale ich duch bude žiť ďalej v každom, kto nesie ich tričko s hrdosťou. Hoci sa dnes zatvárajú dvere tejto legendárnej spoločnosti, jej odkaz a inovácia v oblasti ekologicky šetrného oblečenia

Skladové tričká je možné stále u nás zakúpiť pod týmto odkazom.

https://www.batoharen.sk/znacka/the-mountain/